Düğün Kıyafetleri

Yıllardır yaşadığınız sevdanızı düğünle taçlandırma zamanı geldiğinde, tatlı  bir heyecan içine girilir. Düğün hazırlıkları davetliler, yer mekan ayarlamaları yapılır. Çeyiz ve eşyaları önceden hazırlamak işleri bir nebze kolaylaştırsa da, genellikle eşya seçimi de son zamana bırakılır. Düğün alışverişi ise başlı başına telaştır. Nikahta giyilecek kıyafetten takı aksesuarlarına kadar her şey mükemmel olmalıdır.  Hele de düğün bir kaç aşamadan oluşuyorsa bu telaş daha da katlar. Nede olsa her aşaması için değişik bir kostüm gereklidir. Kına kıyafeti, nikah ta giyilecek gelinliğin modeli, damadın damatlığı, ayakkabılar her biri özenle önceden hazırlanmalıdır. Hiç bir aksiliğe yer yoktur organizasyonda çünkü yıllardır hayali kurulmuştur bu günlerin. Ufacık bir şeyin herşeyi mahvetmesine asla izin verilemez.  Bunca işin bunca gerginliğin içinde birde düğün kıyafeti alışverişi vardır. Alınacak kostüm sıradan bir elbise olmamalıdır. İçinde kendinizi bir prens yada muhteşem bir prenses olarak hissedebileceğiniz bir elbise mutlaka bulunmalıdır. Oysa elbise seçimi için yeterli vakit bulunamayabilir. Ya da dükkan dükkan gezmek yorucu ve zahmetli olabilir. Piyasadaki binlerce model arasından hayalinizdeki modeli bulmak neredeyse imkansızlaşır. Satıcıların baskısı kafanızı karıştırır, her kafadan bir ses çıkar ve artık “hangisi olursa olsun” noktasına gelinir.

Düğün kıyafeti seçimi evleneceklerin olduğu kadar çevresindekiler içinde önem teşkil eder. Düğüne gidecekler için elbise, gelinin annesi için kıyafet, gelin babası takımı, damat annesi elbisesi, gelinin kız kardeşi yada görümce elbiseleri, damat babası takımı gibi seçim yapması güç modeller içine girilir. Eski bir şeylerle geçiştirilemez çünkü kırk yılda bir olan olaydır bu. Ona göre önem verilip hazırlanılmalıdır. Tabi düğünün şekli de çok önemlidir. Bir salon düğününe kalın bir takımla gidilemeyeceği gibi bir kır düğününe sivri topukla gidilmesi uygun olmayabilir. Ya da zor bulunan ölçülere sahip olunabilir. Düğün kıyafeti seçimi yapılırken bunlarında göz önünde bulundurulması işleri bir hayli zorlaştırır.

Ancak piyasadaki modelleri internet sitelerinden araştırmak biraz daha işleri kolaylaştırabilir. Azıcık internet kullanmayı bilenler için binlerce modeli karşınıza bir tık ile getiriverir. Düğün için düşünülebilecek sünnet düğünü kıyafetlerinden tutunda ,gelinlik, damatlık, abiye, kaftan, bindallı çeşitlerini geleneksel ve modern tasarımları, sade ve fantazi modelleri araştırma ve yeni çıkan modelleri eskileri ile karşılaştırma imkanı sağlar. Zor bulunan modeller için sizlere fikir verir. Dünyaca ünlü gelinlik firmaları, abiye tasarımları ve elbise stilistlerinin en son ürünlerine ulaşma şansı verir. Yada bir kaç model içinden kendinizce bir kombinasyon oluşturma imkanı sağlar.  Sıcakta yada soğukta dışarıda gezmek zorunda kalmadan elinizde kahvenizle bilgisayar başından hayalinizdeki kıyafet modeline sizi ulaştırır. Kıyafet hakkında çevrenizdekilerin görüşünü anında almanıza imkan verir. Böylece “unutulmaz bir günün unutulmazı” olmanızı sağlar.  Dünyaca ünlü markaların ve yılın en yeni en moda düğün giyimi koleksiyonlarını bu adresten sizlerin beğenisine sunmak üzere yayın hayatına başlamış bulunmaktayız. Biz  Düğün Kıyafetleri.com olarak amacımız; sizin, size en uygun modelle buluşturmaktır.

 

 Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir